Co je to vlastně krása

Toto slovo slyšíte každý den několikrát. Je to slovo krása. Zamysleli jste se někdy i nad tím, co je to vlastně krása a jak se dá charakterizovat? Pokud ne, podívejte se na několik příkladů, které vám mohou ukázat, čím je definována.

Přirozená krása

Ta je dnes ceněna v podstatě nejvíce. Jedná se o situaci, kdy má člověk vlivem dědičných předpokladů v podstatě našlápnuto k tomu, že se bude líbit. Nemusí se nijak snažit o to, aby byl krásný, jelikož například tvar jeho obličeje, nebo postava, jasně přispívají k tomu, že se líbí. Toto je označováno hlavně jako přirozená krása. Je ceněna i proto, že ji málokdo z nás dokáže ovlivnit.

Krása souvisí i s tím, jak o sebe člověk pečuje

Postavme vedle sebe dvojčata. Jsou na první pohled úplně stejná. Při náhledu na to, co je to vlastně krása, nesmíme zapomínat ani na to, jak o sebe člověk pečuje. I to ovlivňuje výsledný dojem, spojený s různými hodnotícími kritérii. Je rozdíl mezi lidmi, kteří mají mastné vlasy, nijak neupravený účes, zanedbané nehty. U mužů to potom mohou být třeba i neupravené vousy. Když postavíme dvojčata vedle sebe, a jedno bude upravené a druhé ne, individuální měřítka krásy rozhodně lépe splní první dvojče.

Krása se dá podpořit

Vědí to samozřejmě hlavně ženy. Na trhu s různou kosmetikou je k dispozici ohromné množství líčidel, které jim jsou k dispozici. Slouží jak k zakrytí nedokonalostí, tak i k tomu, že mohou zvýraznit určité části obličeje. Při úvaze o tom, co je to vlastně krása, musíme říci, že je to v tomto případě něco, kdy se snažíme vypadat jako někdo, kdo se nám líbí. Při pravidelném a delším líčení dochází k tomu, že je potlačována ona přirozená krása, a naopak je podporován vzhled, který může být ženě inspirací třeba z časopisů, nebo z televize. Tedy takový, který je spojený s různými modelkami, které jsou v dnešní době brány jako ukazatelky měřítek krásy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *