Je kuchyňská houbička bakteriologická bomba

I když máte myčku nádobí, stejně se ve své domácnosti neobejdete bez klasického dřezu a houbičky na nádobí. Jsou totiž věci, které do myčky nesmí, stejně jako jsou věci, které je rychlejší umýt hned. Pamatujte však na to, že kuchyňská houbička je bakteriologická houba.

Kolik bakterií kuchyňská houbička skrývá?

Možná vás toto číslo zaskočí. Nedivíme se. To, že je kuchyňská houbička bakteriologická bomba jasně potvrzuje fakt, že se v ní může skrývat až dvacet milionů bakterií. I když se na první pohled může zdát, že vlivem pravidelného oplachování a používání prostředků na nádobí se bakterie neobjeví, je opak pravdou.

Kde se bakterie berou?

Důvodem je především to, že se používá na čištění nádobí. Ulpívají v ní i mikroskopické zbytky jídel, které se následně postupně rozkládají. To jsou zcela přirozené procesy. Je vlastně jedno, zda necháte kus jídla na talíři, nebo zůstane v houbičce. Začne se rozkládat. To, že se v houbičce množí lépe, je dáno i prostředím, které v ní vzniká. I když ji dokonale vyždímáte, veškerou vlhkost rozhodně neeliminujete. A právě vlhké prostředí se stává dokonalým prostředím pro bakterie, které se množí a množí.

Klasické metody čištění nepomohou

Myslíte si, že stačí houbičku umýt přípravkem na nádobí, vyždímat a potom nechat uschnout třeba na topení? Moc bakterií nezahubíte. A to ani v případě, kdy dáte na babské rady, které jsou založeny na mytí v roztoku Sava, nebo v citronové vodě. Mírně to pomůže, ale nijak výrazné zlepšení nečekejte.

Jak bakterie eliminovat?

Pokud nechcete, aby byla kuchyňská houbička líheň bakterií, existují jenom dvě možnosti. První je spojena s tím, že ty použité budete vyhazovat a brát nové. Jestliže je tato forma až příliš neekonomická, dejte houbičku po mytí na minutu do mikrovlnné trouby. Zahubí se tím až 99 procent všech v ní obsažených bakterií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *