Soutěže fitness v ČR

Fitness nemusí být nutně jenom součást zdravého životního stylu. Může se jednat také o oblast, které se budete věnovat naplno a tak v ní začnete také soutěžit a sbírat úspěchy. Proto je dobré vědět, jaké jsou soutěže fitness v ČR. Pozitivem je rozhodně fakt, že jich je hned několik. Zde je jejich výčet.

Kulturistika

Jedná se o naprostý základ, který v soutěžích existuje. Pokud se podíváme na soutěže fitness v ČR, tak je to právě kulturistika, která má nejdelší tradici. Musíme říci, že se dělí hned do dvou skupin, tou první je takzvaná klasická kulturistika a tou druhou je standardní, dnes již v podstatě modernější kulturistika.

Physique

Jedná se o jednu z nejmodernějších disciplín, které soutěže fitness v ČR obsahují. Pokud si ji máme charakterizovat blíže, je určena těm jedincům, kteří jsou spíše svalnatější a mají lepší vyrýsování svého těla. Důraz je zde především kladen na celkovou estetiku a kromě svalů i na celkové vystupování každého jednotlivého závodníka.

Bikiny fitness

Už název poměrně jasně ukazuje, že bikiny fitness patří mezi ty soutěže, které nejsou určeny mužům, ale jsou určené výhradně jenom ženám. Cílem takových soutěží je spojit hlavně svět krásy a také svět fitness. Jsou určené především ženám, které mají sportovní postavu, ale bez až přehnaně vyrýsovaného svalstva. Dnes jde o zaměření velmi oblíbené.

Bodyfitness

Jedná se o fitness disciplínu, která je velmi podobná kategorii physique. I zde totiž hraje hlavní roli především symetrie postavy. Nutnost je mít svaly, ale zároveň je přihlíženo k tomu, že by neměly být natolik výrazné, jako u kulturistiky. Tento směr je velmi často vybírán mnohými ženami.

Atletické fitness

Zajímavá novinka. Je založena nejenom na tom, že soutěžící předvádějí své tělo. Je založena i na tom, že součástí soutěže jsou i různé základní cviky, které musí být prováděny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *